Magam részéről ugyanis nem igen szeretem a fesztiválokat, mivel zavar a nagy tömeg, az, hogy a forróságban ott kell sátorozni (csövezni) egy olyan helyen, ahol az ember nem tud kényelmesen és higiénikusan lezuhanyozni, vagy nyugodtan lepihenni.
Magam részéről tehát nem igen szimpatizálok a fesztiválokkal egyébként sem, az tehát eszembe sem jutott, hogy a diákmunka helyszínéül válasszam.

Az egyik barátnőm azonban az egész nyarat végigdolgozza a különféle fesztiválokon. Már talán a harmadik éve csinálja ezt, és mivel tőlem annyira távol áll ez az egész, megkérdeztem őt, hogy mégis mit szeret ezen a munkán. Tulajdonképpen a válasz egyszerű volt: jó volt a munkaközösség.

A diákmunka lehetőségek többségénél ezt szokták kiemelni, hogy fiatalos, pörgős csapatban dolgozhat az ember, és hogy olyan extra juttatások vannak, melyek miatt megéri elvállalni a munkát, még akkor is, ha nem túl magas a bérezés.

Hogy az elején kezdjem, arra még ki kell térnem, hogy az említett barátnőm a fesztiválok parkolóiban dolgozott, amolyan parkolójegy árusítóként. Nem volt más dolguk, mint hogy ültek egy kis házban, és átvették a parkoló díjat, valamint ha úgy adódott eligazították a külföldieket, segítetek, hogy hol lehet még parkoló helyet találni, megmutatták, hogy melyik kijáraton merre lehet kijutni, szóval igazából egy minimális angol nyelvtudással és egy kis kedvességgel egyszerűen ellátható a munka. 

Természetesen rákérdeztem arra is, hogy mennyiért is foglalkoztatják a diákmunka vállalókat egy ilyen fesztiválon.
Erre azt a választ kaptam, hogy nem túl magas a bérezés, de egy átlagos diákmunka órabérnek tökéletesen megfelel, tehát olyan 970 forintra számíthat az, aki itt szeretné ledolgozni a nyári szünidő egy részét.

Természetesen az is hozzátartozik mindehhez, hogy a vidéki fesztiválok esetében állandó szállást biztosítanak a munkásoknak, a szabadidejükben elmehetnek körbenézni a városban, valamint ha minden igaz (bár ez rendezvényfüggő gondolom) ki lehet választani 1-1 koncertet, melyre ingyenesen beléphetnek.
Ez sokak számára kecsegtető ajánlat. Bár a barátnőm elmondása alapján vannak olyanok is, akik nem diákmunkásként, hanem önkéntesként kapnak az alkalmon, hogy ingyen koncertezhessenek. Többnyire az önkéntesek munkája sem tér el a diákmunkásokétól, csak ők ellenben a fizetett alkalmazottakkal nem kapnak semmit azért, hogy besegítenek, helyette azonban minden nap bent lehetnek a fesztiválon az esti órákban.

A fesztiválos diákmunka tehát elsősorban azoknak ajánlott, akik szeretik a fesztiválok hangulatát, a zenéket, ne adj Isten van egy-egy olyan koncert amire szívesen becsusszannának.