Cikkünk első részében átszaladtunk pár fontosabb kérdésen, és mostanra már nagyjából tisztában vagyunk azzal, hogy milyen méretű, márkájú, felbontású televíziót szeretnénk, no és hogy beleesünk-e azok táborába, akiknek szükségük van egy 3D TV-re, netán kihasználjuk-e a SMART tévék nyújtotta többletszolgáltatásokat, no és persze azt is eldöntöttük, hogy beruházunk-e már most a 4K felbontásra, mintegy gondolva a jövőre.

Nos, televíziót az ember általában nem rövidtávra vásárol, más kérdés, hogy ez általában van így, én másképp állok a kérdéshez. Nálam általában a garanciaidő lejárta előtt ~3 hónappal véget ér a készülékek pályafutása és lecserélem egy újra. Így még az új gazdája is nyugodtan tesztelheti, hisz garanciás, én pedig mindig nyugodtan alszom, hiszen állandóan garanciális készülékem van. Ez persze nem feltétlen követendő példa, de működőképes, pláne ha olyan készüléket veszünk, amire legalább kettő (de még inkább 3) év garancia van, így elég akár három évente cserélni a készüléket. No de ezt mindenki döntse el maga, hisz vannak, akik akár tíz-húsz évig is elvannak ugyanazzal a tévével, és vannak, akik szeretik cserélgetni az újabb, nagyobb, szebb modellekre. Egy dolog azonban biztos: ha hosszú távra tervezünk, és nincs benne a csere a rövidtávú tervben, akkor körültekintően válasszunk, menjünk a minőségre és a hosszabb garanciaidőre. (és igen, vásároljunk kiterjesztett garanciát a készülékre). Most pedig lépjünk a tettek mezejére és nézzünk pár konkrét típust, amit bátran merek ajánlani megvételre.

(1) Első körben nézzük a költséghatékony, de okos megoldást. Nem megyünk rá olyan úri huncutságokra, mint a 3D, az UHD, vagy a S.M.A.R.T. képesség, csak egy elfogadható méretű, szép képpel megáldott, FullHD készüléket akarunk vásárolni, pénztárcabarát módon. Ez esetben a szemünk a Philips készülékére téved (Philips 40PFH4100), amely minden kritériumnak megfelel a maga 102 centiméteres képátlójával, és két év garanciájával, még éppen becsusszanva a 100 ezer forintos vételár alá. Természetesen ezért nem kapunk csúcsminőséget (semmilyen téren), viszont ár/érték arányban elégedettek leszünk.

(2) Vágtassunk át a másik végletbe egy pillanatban és hajtsuk az igazi minőséget, nem törődve (persze emberi módon téve mindezt) az árral. Ez nem azt jelenti, hogy a 240 centis hárommilliós készülékek közül szemezgetünk, de az ár/érték arányt figyelembe véve megpróbáljuk kiválasztani a legmegfelelőbb felsőkategóriás televíziót. Itt már belefutunk a márkaszimpatizációs problémába, ugyanis szinte bármelyik gyártó kínálatában találunk megfelelő egyedet, én most mégis kiemelek kettőt: az egyik a Sony (KD55S8005CBAEP) 140 centiméteres, ívelt, UHD 3D készüléke Androiddal - mindent tud, ami szem-szájnak ingere, de elsősorban a gyönyörű képminőséget kell kiemelnem, hisz mi más is számítana igazán egy tévénél? Ugyanazen jellemzők igazak a Samsung (UE55JS9000LXXH) készülékére is, így bármelyiket is választanánk, a csalódás lehetősége kizárt. Mindkét televíziót valahol 600 ezer forint környékén tudhatjuk a magunkénak (a Samsung valamivel drágább, mint a Sony, azonban 2 év helyett arra 3 év garanciát kapunk).

Cikksorozatunk harmadik részében további tippekkel jövök, maradjatok velünk.