Kevesen választják már a fa vagy sima vas kerítéseket. Ezeknél minden téren sokkal jobbak a manapság nagyon elterjedt és kedvelt elemes betonkerítések. A betonkerítés telepítési útmutató megismerését követően pedig megismerhető, hogy miként is lehet ezeket felhúzni.
Nem kell azt gondolni, hogy ez egy nagyon nehéz feladat. Szerencsére annyira egyszerű ez, hogy nincs szükség különösebb szakértelemre vagy épp profi szerszámokra. Ezekre a könnyedén telepíthető szerkezetekre azért is lehet szükség, mert a rohanó világban mindenkinek szüksége van egy kis magányra, lazításra és pihenésre.
Ha adott a házat körülvevő kerítés, akkor az ember sokkal nyugodtabban vonulhat egy kicsit vissza a saját kertjébe, udvarába vagy házába, és így bújhat el a szomszédok kíváncsi tekintete elől. A választás és beszerzés előtt azonban tisztázni kell, hogy milyen is a minden téren ideális betonkerítés.
Egy jó fajtának az ismérve, hogy az egyszerre biztonságos, esztétikus és könnyedén telepíthető.
Az utóbbi a betonkerítés telepítési útmutató segítségével nagyon egyszerűen megoldható. Persze az is fontos, hogy ennek az ára is pénztárca kímélő legyen.
A hazai webshopok széles választékának hála a kliens korlátlan variációból állíthatja össze azt a kerítést, legyen szó tömör zárt rendszerű, lábazatos jellegű fa vagy vas mezővel díszített változatról. A betonkerítés telepítési útmutató mindegyik esetben pontosan bemutatja, hogy mit hogyan kell tenni a tökéletes végeredmény elérése érdekében.
A beszerzést követően pedig csakis a betonkerítés telepítési útmutató az, amelyikre maximálisan számítani lehet.
A telepítés első lépése, hogy a tulajdonos kijelöli az oszlopok helyét úgy, hogy azoknak a tengelyvonalai egymástól 157 cm-re helyezkedjenek el. Ezt követi a 40 x 40 x 80 cm mély alapgödör kiásása, amiben az oszlopok kapnak majd helyet. Ezt úgy kell elvégezni, hogy a gödrök középvonalai egybeessenek az előzőleg kijelölt pontokkal.
Azonban mielőtt a tulajdonos belevág az oszlopok elhelyezésébe, kötelező elkészíteni egy egész kerítésmezőt vízszintes talajra fektetve.
Itt figyelni kell arra, hogy a kerítéselemek mindig nagyon szorosan illeszkedjenek egymáshoz. Ennek köszönhetően a telepítés alatt szükséges minden méretet könnyedén megmérhet az ember. Ha úgy dönt a tulaj, hogy nem önt sávalapot az oszlopok közé, akkor úgy szükséges az elemeket elhelyezni, hogy a kerítésmezők alsó elemei átlagosan 10 cm-rel a a terepszint alá kerüljenek.
A betonkerítés telepítési útmutató arra is felhívja a figyelmet, hogy úgy kell beállítani az oszlopokat a földnedves beton betöltése után, hogy a kerítéselemek könnyen mozogjanak, de ne essenek ki az oszlopok közül.