Számos esetben több tényező is arra mutat, hogy egy adott betegség bizony lelki eredetű. A betegségek lelki okai évek óta foglalkoztatják az orvosokat, szakembereket, akik mindig arra törekednek, hogy pontos választ adjanak a pácienseknek.
Senki sem vitatja, hogy a betegség kialakulását úgy is lehet venni, mint a test és lélek együttesének azon intő jelzése, hogy valami nincs rendben, megszűnt a harmónia és összhang, ami ezt a kettőt épségben tartotta.
Leginkább a bajt az jelenti, hogy rengeteg ember bizony egyből érzi ezeket az intő jeleket, már a fizikaiak megjelenése előtt, azonban nem fordítanak rá kellő figyelmet, semmibe veszik azokat. Sajnos, ha a betegségek lelki okai huzamosabb ideig nem kerülnek megoldásra, akkor az lenyomatot, egyfajta sebet hagyhat a lélektestben, ami hamar átíródhat a fizikai síkra.
Ekkor a megjelenő, felbukkanó tünetek megoldása valódi eredményt csak akkor hozhat, ha az ember feltárja a kór kialakulásában nagy szerepet játszó lelki okot. Aki például ismeri az egyes tünetek lelki hátterét, bizony a gondolatok erejével könnyebben helyrehozhatja a problémát, megteremtve azt a szükséges egyensúlyt.
A betegségek lelki okai azért is kapnak számos cikkben, könyvben és tudományos szaklapban egyre nagyobb szerepet, mert egyre szélesebb körben elfogadott meglátás, hogy az egészség nem csupán a fizikai test helyes működését jelenti, hanem az ideális lelki-testi kapocs meglétét is.
Ez csakis a harmóniával érhető el, ami a rohanó világban, a 21. században egyre nehezebbé válik. Számos kutatás például arra is rávilágított, hogy ez a nézet a Parkinson-kór esetében is fennállhat. Eszerint a betegség akkor jelenik meg, ha huzamosabb ideig az ember kapja azokat az intő jeleket, de semmibe veszi őket és semmit sem tesz ellenük.
Szerencsére a Parkinson-kór több mint 200 évvel ezelőtt történt első leírása óta a kutatók képesek voltak felderíteni a háttérben álló rendellenességek java részét. Eszerint a kórt genetikai és környezeti tényezők együttese idéző elő, sőt, a kutatások és tesztek leginkább azt hangsúlyozzák, hogy a legnagyobb gondot az utóbbi jelentheti.
Itt sokan egyből a lelki eredetre gondolnak, azonban ezt száz százalékosan még nem lehet kijelentni. Minden esetre a Parkinson-kór világszerte több, mint 6 millió ember életét keseríti meg, és valamivel gyakoribb a férfiak, mint a nők esetében.
Legtöbbször 60 év felett jelentkezik, de minden tizedik esetben már az 50. életév előtt diagnosztizálják az orvosok. A Parkinson-kór tehát egy nagyon komplex lelki-testi negatív megnyilvánulás, amire a szakemberek gyógymódot még nem találtak, de ez a cél egyre közelebb van.